نحوه یادگیری واژگان تافل (۴)

 

واژگان - Vocabulary
واژگان – Vocabulary

 

نحوه یادگیری واژگان زبان انگلیسی برای تافل و آیلتس

در پست های قبلی چند نکته مهم یادگیری لغات در زبان انگلیسی خدمت شما معرفی شد و به برنامه ریزی برای حفظ ۵ لغت در روز اشاره شد. همچنین در پست قبلی در مورد دسته بندی واژگان و نحوه انجام این کار و نیز مزایای آن توضیحاتی ارائه شد. در این پست و در ادامه همان مطالب به تشریح نکات بعدی خواهیم پرداخت.

همانطور که قبلا اشاره شد باید بتوانید لیستی از کلمات و عبارات مورد نیاز خود را به صورت مجموعه ای منظم گردآوری کنید، اما هدف شما از این کار صرفا تهیه لیست لغات و مرتب سازی آنها نیست، بلکه هدف نهایی شما یادگیری لغاتی است که شما به عنوان لغات مورد نیاز خود تهیه و مرتب کرده اید.

مرور - Review
مرور – Review
  • مرور لغات

برای اینکه لغاتی را که شما برای خود تهیه و منظم کرده اید بتوانید به صورت موثر یادبگیرید و نیز آنها را به حافظه بلند مدت خود بسپارید باید آنها را بصورت منظم مرور کنید. شما هر روز در کنار یادداشت کردن لغات جدید و نیز در کنار خواندن و یادگیری آنها، باید مروری بر لغات قبلی داشته باشید. بهترین کار برای مرور لغات به این صورت است که معنی آنها را از خود بپرسید. برای این منظور دست خود را روی معنی و توضیحات مربوط به لغات قرار دهید تا با پرسیدن معنی لغات از خودتان و حدس معنی و توضیحات مربوط به هر کدام می توانید مغز خود را درگیر فراگیری آنها و سپردن معنی آنها به حافظه بلند مدت خود کنید. سپس در کنار هر لغتی را که بلد نبودید و یا فراموش کرده بودید و یا احساس می کنید که ممکن است به آسانی فراموش کنید علامتی قرار دهید تا بتوانید در مرورهای بعدی با دقت و حساسیت بیشتری روی آن لغات وقت بگذارید . آنها را مرور کنید. البته بهتر است علامتگذاری لغات با مداد انجام شود زیرا ممکن است به زودی در مرورهای بعدیتان این لغات را به خوبی یادبگیرید که در چنین حالتی بتوانید علامت مربوط به آن لغت خاص را پاک کنید. این کار باعث می شود که پیشرفت خود را در یادگیری و به خاطر سپردن معنی لغات ببینید. همچنین می توانید برای لغاتی که فکر می کنید یادگیری آنها خیلی دشوار است و یا ممکن است به راحتی فراموش شوند، آنها را هایلات کنید که جزو مرورهای همیشگی شما باشند.

مرور لغات باید هر روز انجام شود. شما هر روز در کنار وقتی که برای یادگیری لغات جدید اختصاص می دهید، باید زمانی و لو اندک را نیز به مرور لغات یادگرفته شده قبلی اختصاص دهید. مثلا از ۲۰ دقیقه وقتی که برای خود برنامه ریزی کرده اید، ۳ تا ۵ دقیقه را به مرور لغات قبلی اختصاص دهید. نوع مرور لغات قبلی شما نیز باید بصورت منظم و طبق یک قاعده خاص پیش برود. مثلا در طول روزهای هفته هر جلسه لغات مربوط به درس قبلی و یا ۳ درس قبلی را مرور کنید و همزمان با آن لغات علامت زده شده درس های قبل تر را مرور کنید. سعی کنید در آخر هر هفته و نیز آخر هر ماه هم برنامه ای برای مروری کلی بر تمامی لغات فراگرفته شده داشته باشید.

درست است که سرعت یادگیری لغات شما خیلی اهمیت دارد، اما مرور آنها و جلوگیری از فراموشی موارد یاد گرفته شده به مراتب مهمتر است و باید برای آن به درستی برنامه ریزی کنید.

در پست بعدی نکات دیگر نحوه یادگیری لغات را خدمات شما توضیح خواهیم داد.

…………………………………………………………………………………

برای دیدن قسمت قبلی این مطلب، اینجا را کلیک کنید.

برای دیدن قسمت بعدی این مطلب، اینجا را کلیک کنید.

…………………………………………………………………………………

برای دیدن پست های مشابه و سایر نکات آموزشی زبان انگلیسی، اینجا را کلیک کند.

About Ahmad Osmani

Ahmad Osmani
I am Ahmad Osmani, an English teacher, and translator. I have more than 15 years of experience. I have been the administrator and writer of the website since its creation. I have studied Translation Studies and English Language. I love learning and teaching different languages. My main profession is writing and translating and sometime I teach English in my free time.

Check Also

ترجمه آهنگ The Heart Wants What It Wants سلنا گومز

ترجمه آهنگ The Heart Wants What It Wants سلنا گومز

ترجمه آهنگ The Heart Wants What It Wants سلنا گومز در این پست به ترجمه …

یادگیری حروف الفبای زبان انگلیسی

یادگیری حروف الفبای زبان انگلیسی

یادگیری حروف الفبای زبان انگلیسی یکی از مباحث پایه‌ای در یادگیری این زبان است. این …

Movie: Mission: Impossible – Fallout (2018) – Part 2

Movie: Mission: Impossible – Fallout (2018) – Part 2

Mission: Impossible – Fallout is an action movie with great actors and actresses which gathers a …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آموزش مکالمه زبـان انگلیســی