کریسمس (Christmas) در زبان انگلیسی

کریسمس چیست؟

زمان ویدیو: ۰۰:۰۱:۰۳

حجم فایل: ۲ مگابایت

لینک دانلود

روز کریسمس

کریسمس جشنی سالانه به مناسبت تولد عیسی مسیح است که تقریبا در اکثر کشورهای جهان جشن گرفته می شود. تاریخ دقیق میلاد مسیح مشخص نیست اما دو تاریخ برای این روز مهم در تقویم جهانی وجود دارد. اکثر کشورهای جهان که مسیحی هستند و در آنها کریسمس جشن گرفته می شود آن را روز  ۲۵ دسامبر و مصادف  با ۴ دی ماه می دانند اما در برخی کشورهای دیگر این روز را دو هفته دیرتر و در تاریخ ۷ ژانویه (مصادف با ۱۷ دی ماه) جشن می گیرند. این روز به عنوان یک جشن مذهبی و فرهنگی در میان میلیاردها نفر در سراسر جهان و حتی در بین ادیان و کشورهای غیرمسیحی نیز جشن گرفته می شود و یک روز تعطیل رسمی است.

تعطیلات سال نوی میلادی از روز کریسمس شروع (۲۵ دسامبر) و تا روز اول سال نو (تاریخ ۱ ژانویه و مصادف با ۱۱ دی ماه) به مدت یک هفته ادامه پیدا می کند. روز کریسمس به نامهای دیگری نیز شناخته می شود از جمله: Noël, Nativity, Xmas, Yule

در روز کریسمس معمولا شخصی به نام بابانوئل (یا همان Santa Clause)  که شنل قرمز رنگی بر تن دارد و ریش بلند سفیدی نیز دارد با خود هدایایی را برای افراد خانواده و بخصوص برای بچه ها به همراه می آورد تا با خوشی و خوشحالی به استقبال سال نو بروند. هر چند اهدای هدایای کریسمس در برخی موارد با هماهنگی قبلی پدر و مادر با شخصی است که خود را به شکل بابانوئل درآورده است، اما کودک از همان دوران کودکی اش با فرهنگ زیبای بخشش و هدیه دادن آشنا می شود و مهربانی را به ساده ترین و راحت ترین روش ممکن یاد می گیرد. کادو دادن به کودک از طرف بابانوئل یکی از زیباترین و محبوب ترین بخش های مراسم کریسمس  است که ممکن است در طول تعطیلات یک هفته ای سال نو و تا شب سال نو اداهه پیدا کند. در این رسم و رسومات زیبای کریسمس کودک با مفاهیم مهمی چون خدا، بابانوئل، مسیح، فرشته، بخشش، مهربانی، و سایر مفاهیم مثبت مربوطه آشنا می شود.

توجه کنید که ما در زبان انگلیسی تبریک کریسمس را با عبارت ” Merry Christmas ”  بیان می کنیم که همان به معنای “کریسمس مبارک باد” می باشد، البته در برخی موارد آنرا به صورت خلاصه تر ” Merry Xmas ” نیز می نویسند. در این پست دو ویدیوی زیبای تبریک کریسمس به همراه لینک دانلود آنها نیز تقدیم شما می شود. ما نیز این روز بزرگ را به همه بخصوص عزیزان مسیحی که این حشن

 

کریسمس مبارک - Merry Christmas
کریسمس مبارک – Merry Christmas

 

ویدیوی از سرود زیبای تبریک کریسمس :

کریسمس مبارک
با آرزوی بهترین ها

زمان ویدیو: ۰۰:۰۲:۳۰
حجم فایل: ۵ مگابایت
لینک دانلود

برای دیدن پست های ویدیویی مربوط به آهنگ های زبان انگلیسی اینجا را کلیک کنید

برای دیدن سایر پست های ویدیویی اینجا را کلیک کنید.

 

About Ahmad Osmani

احمد عثمانی هستم، مدرس و مترجم زبان انگلیسی. بیشتر از 12سال سابقه کاری دارم. از همان آغاز راه اندازی سایت، مسئولیت مدیریت و نویسندگی سایت و نیز شبکه های اجتماعی اونو به عهده داشتم. از همان آغاز دوران تحصیل عاشق زبان بودم و پس از تجربه چندین ساله آموزش زبان در آموزشگاه های تهران، بشدت به آموزش آنلاین علاقمند شدم و الان حدود 6 ساله که در این حوزه فعالیت می کنم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*