انواع روش های معذرت خواهی در زبان انگلیسی (۱)

عذرخواهی - Apology
عذرخواهی – Apology

How to apologize (apologise) in English
What is the best way to apologize in English?

If you have been to England, I’m sure you have experienced English politeness. It is so common between British people to  apologize. We say sorry when we do something wrong, when we have upset someone, when we want to sympathize with someone, when we are about to disturb someone and even when someone else disturbs us! Have you ever stepped on someone’s foot and the other person says sorry before you?! It is supposed that person feels sorry that his/her foot was in your way, that’s why he / she wanted to say sorry for this coincidence.

But what is the best way to apologize in English?

There are many different ways to say sorry in English depending on the situation, who you are apologising to and how you are feeling. You may have already learnt this vocabulary in your English classes; however, I have listed 10 common expressions to say you’re sorry below and I will explain more about these common expressions about apologizing in the next post.

۱- Sorry

۲-  I’m so / very / extremely / terribly sorry.

۳- How careless of me!

۴- I shouldn’t have…

۵- It’s all my fault.

۶- Please don’t be mad at me.

۷- I hope you can forgive me / Please forgive me.

۸- I cannot say/express how sorry I am.

۹- I apologize for… / I’d like to apologize for…

۱۰٫ Please accept my (sincere) apologies.

در زبان انگلیسی چگونه معذرت خواهی (عذر خواهی) کنیم؟
بهترین راه برای معذرت خواهی (عذر خواهی) در زبان انگلیسی چیست؟

اگر شما تا به حال در انگلستان بوده باشید، مطمئنا شما ادب انگلیسی را تجربه کرده اید. عذرخواهی کردن در بین مردم انگلیس بسیار رایج است. هنگامی که ما کار اشتباهی انجام داده باشیم، کسی را ناراحت کرده باشیم، می خواهیم با کسی همدردی کنیم، کسی را اذیت کرده باشیم، و یا حتی زمانی که شخص دیگری ما را اذیت می کتد معذرت خواهی می کنیم. آیا تا به حال روی پای کسی رفته اید و آن شخص دیگر قبل از شما عذرخواهی کرده است؟! حدس می زنم که در این مورد ممکن است که پای او در مسیر راه شما قرار داشته و به خاطر همزمانی این دو اتفاق از شما خواسته است که معذرت خواهی کند.

اما بهترین راه برای عذرخواهی کردن در زبان انگلیسی چیست؟

با توجه به وضعیت و شرایط موجود، شخصی که شما می خواهید  از او معذرت خواهی کنید، و نیز بر اساس احساسات شما روش های مختلفی معذرت خواهی و عرض پوزش در زبان انگلیسی وجود دارد.

احتمالا شما با برخی از این لغات و عبارات رایج برای بیان عذرخواهی در کلاس های زبان آشنا شده اید، با این حال در اینجا لیستی از ۱۰ مورد از متداول ترین و رایج ترین عبارات و اصطلاحات کاربردی برای عذرخواهی کردن در زبان انگلیسی را خدمت شما ارائه می کنم و در پست بعدی به صورت مفصل در مورد هر کدام توضیح می دهم.

۱- ببخشید (با عرض پوزش)

۲- من خیلی / بسیار / فراوان / واقعا متاسفم.

۳- چقدر من بی دقت (حواس پرت) هستم!

۴- من نمی باید این کار را می کردم …

۵- این همه اش تقصیر من است.

۶- لطفا از دست من عصبانی نباشید.

۷- من امیدوارم که شما بتوانید من را ببخشید / لطفا مرا ببخشید.

۸- من نمی توانم بگویم / بیان کنم که چقد متاسف هستم.

۹- من عذرخواهی می کنم برای … / من می خواهم عذرخواهی کنم برای …

۱۰-  لطفا من عذر (پوزش) من را بپذیرید (پذیرا باشید).

……………………………………………………

برای دیدن ادامه این مطلب  اینجا  را کلیک کنید.

برای دیدن پست های مرتبط و مطالعه سایر نکات آموزشی زبان انگلیسی، اینجا را کلیک کنید

……………………………………………………

اشتراک گذاری این پست در تلگرام

About Ahmad Osmani

احمد عثمانی هستم، مدرس و مترجم زبان انگلیسی. بیشتر از 12سال سابقه کاری دارم. از همان آغاز راه اندازی سایت، مسئولیت مدیریت و نویسندگی سایت و نیز شبکه های اجتماعی اونو به عهده داشتم. از همان آغاز دوران تحصیل عاشق زبان بودم و پس از تجربه چندین ساله آموزش زبان در آموزشگاه های تهران، بشدت به آموزش آنلاین علاقمند شدم و الان حدود 6 ساله که در این حوزه فعالیت می کنم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*