درس 3 – کتاب Let’s Begin 1 – Ii

درس 3 – کتاب Let’s Begin 1 – Ii

در درس های قبلی از کتاب ” Let’s Begin 1″ با حرف Aa و حرف Ee آشنا شدیم. نام آنها را یاد گرفتیم و با نحوه نوشتن آن نیز آشنا شدیم. مثال هایی هم از کلماتی که با این حروف شروع می شوند دیدیم و نحوه نوشتن و خواندن آنها را یاد گرفتیم. در این درس به حرف Ii می پردازیم

در این درس که به حرف Ii اختصاص دارد ضمن یادگیری نام و تلفظ این حرف با نحوه نوشتن آن نیز آشنا می شویم. حرف Ii نهمین حرف از حروف الفبای زبان انگلیسی می باشد. این حرف جزو حروف صدادار انگلیسی می باشد و همچون سایر حروف صدادار دیگر زبان انگلیسی نقش مهمی در تلفظ کلمات زبان انگلیسی دارد. به دلیل اینکه چیدمان دروس این کتاب بر اساس حروف صدادار و بی صدا تنظیم شده، از آنجا که خود سومین حرف صدادار می باشد، درس سوم کتاب را به خود اختصاص داده است. در ابتدا از زبان آموز انتظار می رود که نام و نحوه تلفظ این حرف را به دقت گوش کند و سریع آن را یاد بگیرد. همانطور که در فایل ویدیویی نیز قابل مشاهده است نام این حرف “آی” و صداهای مختلفی را در کلمات مختلف و در جایگاه های متفاوت ایجاد می کند.

برای تلفظ صدای /ɪ/ در زبان انگلیسی باید روی موقعیت صحیح زبان خود تمرکز کنید. کمی دهان خود را باز کنید، لب های خود را باز کنید و آنها را شل کنید. زبان خود را در دهان خود بالا ببرید و آن را به سمت جلو فشار دهید. نوک زبان را می توان درست پشت دندان های جلویی پایین پایین آورد.

کلماتی که در این درس برای یادگیری بهتر این درس گنجانده شده عبارتند از:

نامی دخترانه می باشد که به صورت “ایزابل” تلفظ می شود Isabel
به معنی جوهر است که به صورت “اینک” تلفظ می شود ink
به معنی “آرنج” است که به صورت “ایگلو” تلفظ می شود igloo
به معنی حشره است که به صورت “انسکت تلفظ می شود insect

در صفحه دوم درس که بخش مکالمه درس را به خود اختصاص داده دو جمله بسیار کاربردی در زبان انگلیسی آموزش داده شده است که عبارتند از:

سلام، حال شما چطور است (چطوری)؟ Hi, How are you?
من خوب هستم (خوبم). I’m fine.

در زبان انگلیسی برای احوالپرسی از جمله پرسشی “How are you” استفاده می شود که معمولا در مکالمات به دنبال “سلام کردن” ظاهر می شود. برای سلام کردن هم از دو کلمه رایج «Hello» یا « Hi» استفاده می‌شود. استفاده شده است. همانطور که مشاهده می کنید این سوال بعد از سلام کردن (که از کلمه “Hi” برای این منظور استفاده شده)، به کار رفته است. اگر به تصویر این بخش مکالمه در داخل کتاب و یا فایل ویدیویی توجه کنید متوجه می شوید که این دو نفر احتمالا با هم دوست و یا هم سن و سال می باشند. به همین دلیل است که در این بخش مکالمه ای از عبارت “Hi” به جای “Hello” استفاده شده است. ( برای مطالعه بیشتر این نکته که در درس اول به آن اشاره شده بود اینجا را کلیک کنید)

درس 3 – کتاب Let’s Begin 1 – Ii
Ii

در بخش نوشتاری این درس، نحوه نوشتن حرف Ii آموزش داده می شود که بسیار ساده و راحت و در واقع نوشتن آن جزو آسان ترین حروف زبان انگلیسی می باشد. زبان آموز عزیز از شما انتظار می رود این بخش را به دقت تماشا کنید تا به درستی نحوه نوشتن آن را یاد بگیرید. همانطور که در فایل ویدیویی نیز مشاهده می شود حرف I که در واقع حرف بزرگ (capital letter) است دارای یک خط عمودی می باشد که از خط اول دفتر مشق تا خط سوم ادامه می یابد. توجه کنید که ابتدا و انتهای این خط عمودی به یک خط افقی کوچک وصل می شود

درس 3 - کتاب Let’s Begin 1 - Ii
درس 3 – کتاب Let’s Begin 1 – Ii

برای مشاهده این پست به زبان انگلیسی اینجا را کلیک کنید


برای مشاهده درس قبلی (درس دوم کتاب لتس بییگین 1) اینجا را کلیک کنید. 


برای مشاهده لیست تمام درس های کتاب لتس بییگین 1 اینجا را کلیک کنید.

About Ahmad Osmani

Ahmad Osmani
I am Ahmad Osmani, an English teacher, and translator. I have more than 15 years of experience. I have been the administrator and writer of the website since its creation. I have studied Translation Studies and English Language. I love learning and teaching different languages. My main profession is writing and translating and sometime I teach English in my free time.

Check Also

ترجمه آهنگ The Heart Wants What It Wants سلنا گومز

ترجمه آهنگ The Heart Wants What It Wants سلنا گومز

ترجمه آهنگ The Heart Wants What It Wants سلنا گومز در این پست به ترجمه …

English Proverb: Don’t put all your eggs in one basket

Don’t put all your eggs in one basket The proverb I want to discuss about …

نکات و قوانین استرس در تلفظ زبان انگلیسی (۳)

در این پست و در ادامه مطالب قبلی در مورد قوانین استرس لغات در تلفظ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آموزش مکالمه زبـان انگلیســی