درس 2 – کتاب Let’s Begin 1 – Ee

درس 2 – کتاب Let’s Begin 1 – Ee

در درس قبلی از کتاب ” Let’s Begin 1″ که به حرف اول از حروف زبان انگلیسی (یعنی حرف Aa ) اختصاص داشت  با این حرف و نحوه نوشتن آن آشنا شدیم. مثال هایی هم از کلماتی که با این حرف شروع می شوند دیدیم و نحوه نوشتن و خواندن آنها را  یاد گرفتیم. حال در اینجا به درس 2 کتاب Let’s Begin 1 می پردازیم که به حرف Ee از حروف الفبای زبان انگلیسی مربوط می باشد.

درس 2 کتاب Let’s Begin 1 به حرف پنجم از حروف زبان انگلیسی (یعنی حرف Ee ) مربوط می باشد. این حرف در واقع دومین حرف از حروف صدادار (Vowels) در زبان انگلیسی می باشد و به دلیل اینکه چیدمان دروس در این کتاب بر اساس حروف صدادار و بی صدا تنظیم شده، درس دوم کتاب را به خود اختصاص داده است. در ابتدا از زبان آموز انتظار می رود که نام و نحوه تلفظ این حرف را به دقت گوش کند و سریع آن را یاد بگیرد. همانطور که در فایل ویدیویی نیز قابل مشاهده است نام این حرف “ایی” و صدایی که دارد ” اِ ” می باشد. کلماتی که در این درس برای یادگیری بهتر این درس گنجانده شده عبارتند از:

Eddie  نام پسرانه که به صورت اِدی تلفظ می شود
Elbow 💪به معنی آرنج که به صورت اِلبو تلفظ می شود
Egg 🥚به معنی تخم مرغ که به صورت اِگ تلفظ می شود
Elephant 🐘  به معنی فیل که به صورت اِلِفنت تلفظ می شود

در صفحه دوم درس که بخش مکالمه درس را به خود اختصاص داده دو جمله بسیار کاربردی در زبان انگلیسی آموزش داده شده است که عبارتند از:

اسمت چیه؟ What’s your name?
من ادی هستم. I’m Eddie.

 

همانطور که مشاهده می کنید در زبان انگلیسی برای پرسیدن نام شخصی که مخاطب ماست و او را نمی شناسیم از جمله پرسشی “What’s your name?” استفاده می کنم. این جمله در واقع شکل خلاصه شده جمله “What is your name?” می باشد. انگلیسی زبان ها معمولا خیلی عادت به خلاصه کردن کلمات و عبارات در صحبت ها و مکالمات محاوره ای خود دارند. در واقع بخش بزرگی از مشکل زبان آموزان در فهم مکالمات محاوره ای زبان انگلیسی به این ویژگی زبان انگلیسی بر می گردد. به همین دلیل است که عبارت “What is” به صورت خلاصه شده “What’s” در آمده است.

در بخش نوشتاری این درس، نحوه نوشتن حرف Ee آموزش داده می شود که بسیار ساده و راحت می باشد. زبان آموز عزیز از شما انتظار می رود این بخش را به دقت تماشا کنید تا به درستی نحوه نوشتن آن را یاد بگیرید. همانطور که در فایل ویدیویی مشخص است حرف بزرگ E دارای یک خط عمودی و سه خط افقی کوچکتر است که روی 3 خط دفتر مشق به خط عمودی چسبیده است.

Ee
Ee

در دفتر سه خطی که برای نوشتن مشق در نظر گرفته اید باید حرف E بزرگ چنان نوشته شود که خط عمودی دقیقا در داخل سه خط کشیده شده دفتر قرار بگیرد و ابتدا و انتهای آن دقیقا مماس بر خط اول و سوم دفتر باشد. سه خط افقی (تیره) که به خط عمودی می چسپد به ترتیب روی خطوط دفتر مشق 3 خط قرار می گیرد به نحوی که وسط حرف بزرگ E نیز باید دقیقا روی خط وسط دفتر یعنی خط دوم قرار بگیرد. توجه فرمائید که از 3 خط افقی کوچک یا تیره هایی که به خط عمودی متصل می شوند، خط تیره وسط که روی خط دوم دفتر مشق قرار می گیرد مقداری از خط تیره های بالا و پائین خود کوتاهتر است. رعایت این نکته باعث بهتر شدن و زیباتر شدن دستخط و نوشته شما می شود. همچنین برای نوشتن حرف e که حرف کوچک ( یا همان Small letter) می باشد در وسط خط دوم و سوم دفتر مشق تیره کوچکی را از سمت چپ به سمت راست کشیده و بدون برداشتن مداد از روی صفحه کاغذی دفتر، انتهای سمت راست تیره کشیده شده را به صورت مدور و نیم دایره به انتهای سمت چپ آن وصل کرده و آن را به اندازه کشیدن یک دایره ادامه دهید. توجه فرمائید که بین انتها و ابتدای نیم دایره کشیده شده فاصله کوچکی باید باشد که به هم متصل نشوند.

درس 2 – کتاب Let’s Begin 1 – Ee
درس 2 – کتاب Let’s Begin 1 – Ee

برای مشاهده درس قبلی (درس اول کتاب لتس بییگین 1) اینجا را کلیک کنید. 


برای مشاهده درس بعدی (درس سوم کتاب لتس بییگین 1) اینجا را کلیک کنید. 


برای مشاهده لیست تمام درس های کتاب لتس بییگین 1 اینجا را کلیک کنید.

About Ahmad Osmani

Ahmad Osmani
I am Ahmad Osmani, an English teacher, and translator. I have more than 15 years of experience. I have been the administrator and writer of the website since its creation. I have studied Translation Studies and English Language. I love learning and teaching different languages. My main profession is writing and translating and sometime I teach English in my free time.

Check Also

ترجمه آهنگ The Heart Wants What It Wants سلنا گومز

ترجمه آهنگ The Heart Wants What It Wants سلنا گومز

ترجمه آهنگ The Heart Wants What It Wants سلنا گومز در این پست به ترجمه …

English Proverb: Don’t put all your eggs in one basket

Don’t put all your eggs in one basket The proverb I want to discuss about …

نکات و قوانین استرس در تلفظ زبان انگلیسی (۳)

در این پست و در ادامه مطالب قبلی در مورد قوانین استرس لغات در تلفظ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آموزش مکالمه زبـان انگلیســی