درس 1 – کتاب Let’s Begin 1 – Aa

درس 1 –  کتاب  Let’s Begin 1 –  Aa

در این پست درس اول کتاب Let’s Begin 1, که یا به عبارتی همان کتاب “Let’s Begin 1″، تقدیم شما زبان آموزان عزیز می گردد. این کتاب به عنوان کتاب اول از مجموعه کتاب های آموزش زبان انگلیسی “Let’s Go” می باشد که انتشارات دانشگاه آکسفورد آنها را منتشر کرده است.

این کتاب که اولین کتاب از سری کتاب های “LG” است، قصد دارد ابتدا الفبای زبان انگلیسی را آموزش دهد. کتاب “Let’s Begin 1” شامل 28 درس می باشد. هر درس از این کتاب به یک حرف از حروف الفبای زبان انگلیسی می پردازد. 2 درس آخر کتاب نیز  به مرور الفبای آموخته شده زبان انگلیسی می پردازد. برخلاف بسیاری از کتاب ها و دوره های آموزشی زبان انگلیسی، این کتاب الفبای انگلیسی را به ترتیب رایج آموزش نمی دهد؛ بلکه دروس این کتاب با حروف صدادار شروع می شوند و سپس حروف مشابه را معرفی می کند. همانطور که گفته شد، هر درس از این کتاب به یک حرف از الفبای انگلیسی می پردازد. در هر درس 3 کلمه و نام 1 نفر که با آن حرف مشخص درس شروع می شود ارائه می گردد. زبان آموز مبتدی با کمک مثال های ذکر شده در هر درس، حروف الفبا را یاد می گیرد. در این کتاب و به کمک کتاب کار (Work Book) مربوطه، هم نحوه نوشتن حروف و هم نحوه خواندن حروف الفبا (با ذکر مثالهای متنوع که از هر حرف در هر درس آمده)، به زبان آموز آموزش داده می شود. در هر درس علاوه بر آموزش حروف الفبا و نحوه تلفظ آنها یک مکالمه ساده و مختصر نیز گنجانده شده است. با یادگیری این جملات ساده، زبان آموز وارد مرحله یادگیری مکالمه زبان انگلیسی نیز می شود.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، در این کتاب نحوه نوشتن حروف الفبا به عنوان پایه نگارش زبان انگلیسی نیز آموزش داده شده است. درس اول این کتاب به حرف اول از حروف الفبای زبان انگلیسی «A-a» مربوط می باشد. نحوه خواندن و نوشتن این حرف در درس اول آموزش داده شده است.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، در این کتاب نحوه نوشتن حروف الفبا به عنوان پایه نگارش زبان انگلیسی نیز آموزش داده شده است. درس اول کتاب Let’s Begin 1 به حرف اول از حروف الفبای زبان انگلیسی «A-a» مربوط می باشد. نحوه خواندن و نوشتن این حرف در درس اول آموزش داده شده است. حرف «A-a» جزو حروف صدادار انگلیسی می باشد (حروف صدادار در زبان انگلیسی شامل 5 حرف می باشد). حرف «A-a» اولین حرف از حروف الفبای انگلیسی و نیز اولین حرف صدادار می باشد.

برای مشاهد ویدیوی درس اول از سایت آپارات اینجا را کلیک کنید

درس اول کتاب Let’s Begin 1 کلماتی که در این درس برای یادگیری بهتر این درس گنجانده شده عبارتند از:

نامی پسرانه که به صورت اندی تلفظ می شود Andy
 به معنی مورچه که به صورت “انت” تلفظ می شود 🐜 Ant
به معنی تمساح که به صورت” اَلیگِدر” تلفظ می شود 🦖 Alligator
به معنی سیب که به صورت ” اَپل” تلفظ می شود 🍎🍏  Apple
Aa
Aa

از زبان آموز انگلیسی انتظار می رود با تهیه یک دفترچه 3 خط مناسب نحوه نوشتن حروف را تمرین کند. برای این منظور زبان آموز باید سعی کند حداقل یک صفحه از هر حرف را با دقت بنویسد تا بتواند نحوه صحیح نوشتن حروف را بیاموزد. توجه داشته باشید که هر چه زبان آموز حوصله و زمان بیشتری را صرف نوشتن و تمرین حروف الفبا کند، یادگیری او بهتر و دست خطش نیز به مراتب زیباتر می شود.

پس از اینکه زبان آموز نحوه نوشتن حرف اول الفبای زبان انگلیسی “A-a” را به خوبی یاد گرفت و یک صفحه از این حرف را با دقت و حوصله نوشت، باید به کتاب کار خود مراجعه کرده و تمرینات آماده شده را در آنجا با دقت انجام دهد.

در صفحه دوم درس (درس اول کتاب Let’s Begin 1 که همان صفحه 7 کتاب می باشد) که بخش مکالمه درس را به خود اختصاص داده دو کلمه بسیار کاربردی در زبان انگلیسی آموزش داده شده است. این کلمات برای شروع مکالمه و یا شروع احوالپرسی به کار می روند که در زبان فارسی به معنی “سلام کردن” می باشد. این دو کلمه عبارتند از:

سلام Hi
سلام Hello

این مکالمه کوتاه، ساده و کاربردی کوچکی در زبان آموزان انگلیسی بسیار حائز اهمیت می باشند و زبان آموز باید آن ها را به خوبی یاد بگیرد و آنرا با معلم، دوستان و اطرافیان خود تمرین کند. این مکالمه ساده ترین و در عین حال کاربردی ترین مکالمه در زبان انگلیسی می باشد. در واقع اکثر مکالمات در زبان انگلیسی با سلام و نحوه احوالپرسی با دیگران شروع می شوند.

درس 1 –  کتاب  Let’s Begin 1 –  Aa
درس 1 – کتاب Let’s Begin 1 – Aa

در زبان انگلیسی برای “سلام و احوالپرسی کردن” از 3 عبارت رایج استفاده می شود که عبارتند از  Hello، Hi  و  Hey .


برای اطلاع از تفاوت های  Hello، Hi، و Hey در زبان انگلیسی اینجا را کلیک کنید.


برای مشاهده لیست تمام درس های کتاب لتس بییگین 1 اینجا را کلیک کنید.


برای دیدن این پست (درس اول کتاب Let’s Begin 1) به زبان انگلیسی اینجا را کلیک کنید


برای مشاهده این ویدیو درس در یوتیوب، اینجا را کلیک کنید


برای دیدن درس 2 کتاب “Let’s Begin 1″، از سری کتاب های “Let’s Go”، که توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شده است، اینجا را کلیک کنید.

About Ahmad Osmani

Ahmad Osmani
I am Ahmad Osmani, an English teacher, and translator. I have more than 15 years of experience. I have been the administrator and writer of the website since its creation. I have studied Translation Studies and English Language. I love learning and teaching different languages. My main profession is writing and translating and sometime I teach English in my free time.

Check Also

ترجمه آهنگ The Heart Wants What It Wants سلنا گومز

ترجمه آهنگ The Heart Wants What It Wants سلنا گومز

ترجمه آهنگ The Heart Wants What It Wants سلنا گومز در این پست به ترجمه …

English Proverb: Don’t put all your eggs in one basket

Don’t put all your eggs in one basket The proverb I want to discuss about …

نکات و قوانین استرس در تلفظ زبان انگلیسی (۳)

در این پست و در ادامه مطالب قبلی در مورد قوانین استرس لغات در تلفظ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آموزش مکالمه زبـان انگلیســی