درس 1 کتاب Let’s Begin 1

درس 1 کتاب Let’s Begin 1
درس 1 کتاب Let’s Begin 1
Let’s Begin 1

در این پست اولین درس از کتاب “Let’s Begin 1″، از مجموعه کتاب های “Let’s Go” که انتشارات دانشگاه آکسفورد آنها را منتشر کرده، خدمت شما ارائه می گردد.

این کتاب که اولین کتاب از سری کتاب های “LG” است، قصد دارد ابتدا الفبای زبان انگلیسی را آموزش دهد. کتاب “Let’s Begin 1” شامل 28 درس می باشد. هر درس از این کتاب به یک حرف از حروف الفبای زبان انگلیسی می پردازد. 2 درس آخر کتاب نیز  به مرور الفبای آموخته شده زبان انگلیسی می پردازد. برخلاف بسیاری از کتاب ها و دوره های آموزشی زبان انگلیسی، این کتاب الفبای انگلیسی را به ترتیب رایج آموزش نمی دهد؛ بلکه دروس این کتاب با حروف صدادار شروع می شوند و سپس حروف مشابه را معرفی می کند. همانطور که گفته شد، هر درس از این کتاب به یک حرف از الفبای انگلیسی می پردازد. در هر درس 3 کلمه و نام 1 نفر که با آن حرف مشخص درس شروع می شود ارائه می گردد. زبان آموز مبتدی با کمک مثال های ذکر شده در هر درس، حروف الفبا را یاد می گیرد. در این کتاب و به کمک کتاب کار (Work Book) مربوطه، هم نحوه نوشتن حروف و هم نحوه خواندن حروف الفبا (با ذکر مثالهای متنوع که از هر حرف در هر درس آمده)، به زبان آموز آموزش داده می شود. در هر درس علاوه بر آموزش حروف الفبا و نحوه تلفظ آنها یک مکالمه ساده و مختصر نیز گنجانده شده است. با یادگیری این جملات ساده، زبان آموز وارد مرحله یادگیری مکالمه زبان انگلیسی نیز می شود.

Let’s Begin 1- Lesson 1
Let’s Begin 1- Lesson 1

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، در این کتاب نحوه نوشتن حروف الفبا به عنوان پایه نگارش زبان انگلیسی نیز آموزش داده شده است. درس اول این کتاب به حرف اول از حروف الفبای زبان انگلیسی «A-a» مربوط می باشد. نحوه خواندن و نوشتن این حرف در درس اول آموزش داده شده است.

ویدیوی درس اول از سایت آپارات

 

از زبان آموز انگلیسی انتظار می رود با تهیه یک دفترچه 3 خط مناسب نحوه نوشتن حروف را تمرین کند. برای این منظور زبان آموز باید سعی کند حداقل یک صفحه از هر حرف را با دقت بنویسد تا بتواند نحوه صحیح نوشتن حروف را بیاموزد. توجه داشته باشید که هر چه زبان آموز حوصله و زمان بیشتری را صرف نوشتن و تمرین حروف الفبا کند، یادگیری او بهتر و دست خطش نیز به مراتب زیباتر می شود.

پس از اینکه زبان آموز نحوه نوشتن حرف اول الفبای زبان انگلیسی “A-a” را به خوبی یاد گرفت و یک صفحه از این حرف را با دقت و حوصله نوشت، باید به کتاب کار خود مراجعه کرده و تمرینات آماده شده را در آنجا با دقت انجام دهد.

در صفحه 7 کتاب گفتگوی کوچکی وجود دارد که زبان آموزان انگلیسی باید آن را به خوبی یاد بگیرند و با معلم، دوستان و اطرافیان خود تمرین کنند. مکالمه درس اول ساده ترین مکالمه است و مربوط به نحوه احوالپرسی با دیگران به زبان انگلیسی است.

در زبان انگلیسی برای “سلام و احوالپرسی کردن” از 3 عبارت رایج استفاده می شود که عبارتند از  Hello، Hi  و  Hey .

برای اطلاع از تفاوت های  Hello، Hi، و Hey در زبان انگلیسی اینجا را کلیک کنید.

برای دیدن لیست تمام دروس کتاب Let’s Begin 1 اینجا را کلیک کنید.

برای دیدن درس 2 کتاب “Let’s Begin 1″، از سری کتاب های “Let’s Go”، که توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شده است، اینجا را کلیک کنید.

ویدیوی درس اول از یوتیوب:

About Ahmad Osmani

Ahmad Osmani
I am Ahmad Osmani, an English teacher, and translator. I have more than 15 years of experience. I have been the administrator and writer of the website since its creation. I have studied Translation Studies and English Language. I love learning and teaching different languages. My main profession is writing and translating and sometime I teach English in my free time.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*