کتاب ۵۰۴ واژه ضروری زبان انگلیسی

کتاب ۵۰۴ واژه ضروری زبان انگلیسی - 504 Absolutely Essential Words
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری زبان انگلیسی – ۵۰۴ Absolutely Essential Words

کتاب ۵۰۴ واژه ضروری زبان انگلیسی (۵۰۴ Absolutely Essential Words) که به اختصار به نام کتاب ۵۰۴ شناخته می شود یکی از بهترین منابع آموزش لغت در زبان انگلیسی می باشد که تعداد ۵۰۴ لغت ضروری را در ۴۲ درس با ذکر مثال هایی آموزش می دهد. هر درس شامل ۱۲ لغت می باشد و در کتاب برای هر لغت ۳ مثال ذکر شده است. این کتاب یکی از بهترین منابع آموزش و نیز تقویت لغات زبان انگلیسی می باشد و دانستن آنها و البته تسلط بر معنی و تلفظ آنها برای هر زبان آموزی لازم و ضروری می باشد. کتاب ۵۰۴ برای افرادی که مایل به شرکت در آزمون های تافل و آیلتس و یا هر آزمون استاندارد دیگر زبان انگلیسی باشند به صورت یک پیش نیاز می باشد و به خصوص برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته خود و یا مهاجرت به کشورهای دیگر را داشته باشند بسیار ضروری و لازم می باشد.

به نظر بنده که تجربه ای ۱۵ ساله در امر آموزش زبان دارم یادگیری زبان انگلیسی و البته لغات زبان انگلیسی مستلزم صرف زمان و انرژی لازم می باشد و این کار باید با برنامه و بصورت منظم صورت گیرد. هر چه برنامه و نظم زبان آموز در پروسه ی یادگیری زبان انگلیسی دقیقتر و بیشتر باشد به همان اندازه می تواند زودتر به هدف خود برسد و زمان کمتری را برای یادگیری آنچه که می خواهد لازم خواهد داشت.

برخلاف تصور برخی از زبان آموزان که یادگیری زبان انگلیسی را کاری سخت می دانند، خود مساله یادگیری زبان انگلیسی به خودی خود کاری دشوار نمی باشد بلکه آنچه ممکن است آن را با دشواری همراه کند فراموشی و از یاد بردن مطالب و آموخته هایی است که ممکن است زبان آموز با گذشت زمان و به دلیل کنار گذاشتن مطالب یادگرفته شده قبلی و قطع ارتباط با آنها برایش اتفاق بیافتد. این موضوع در مورد لغات نمود بیشتری پیدا می کند و ممکن است زبان آموز پس از مدت نسبتا کوتاهی مقدار زیادی از مطالبی را که یاد گرفته فراموش کند و این فراموشی مطالب باعث دلسرد شدن و خدای ناکرده سرخوردگی زبان آموز شود. بنابراین زبان آموز باید روالی را در پیش بگیرد که همزمان با یادگیری مطالب جدید، مرور مطالب یادگرفته شده ی قبلی را نیز در برنامه آموزشی خود بگنجاند.

مساله فراموشی مطالب آموخته شده در زبان انگلیسی حتی ممکن است برای اساتید زبان انگلیسی و یا کسانی که دارای سطح بالایی از مهارت های زبانی می باشند نیز اتفاق بیافتد. بنابراین بهترین روش جلوگیری از این فراموشی که ظاهرا اجتناب ناپذیر به نظر می آید، در مرحله ی اول یادگیری اصولی و درست مطالب، و در مرحله ی بعدی مرور مطالب و یا داشتن ارتباط با مطالب فراگرفته شده ی قبلی می باشد. زبان آموز باید برنامه ای را در پیش بگیرد که ضمن یادگیری درس ها و کتاب های جدید، بتواند از درس ها و کتاب های قبلی نیز جدا نشود هر چند که روال یادگیری زبان انگلیسی در اکثر متدهای آموزشی به نحوی است که زبان آموز در صورتی که برنامه ی منظم یادگیری زبان خود را دنبال کند و آن را در یک مقطع زمانی خاص قطع نکند، فرایند یادگیری بسیار آسانتر و سریعتر خواهد بود ضمن اینکه مشکل فراموشی مطالب آموخته شده ی قبلی نیز کمتر به سراغ او خواهد آمد.

مساله ی یادگیری لغات زبان انگلیسی و گسترش دامنه لغات برای بسیاری از زبان آموزان حائز اهمیت است و مشکلی که خیلی از زبان آموزان با آن مواجه می شوند همین موضوع فراموشی لغات است که در بالا به آن اشاره شد. نکته ی مهمی که باید زبان آموزان عزیز در امر یادگیری لغات زبان انگلیسی مد نظر قرار دهند این است که یادگیری لغات به تنهایی کاری دشوار و حتی ممکن است غیر ممکن باشد. حتی اگر این امر ممکن هم باشد لغاتی که به صورت تکی و خارج از متن یک نوشته حفظ شوند به مرور زمان به دست فراموشی سپرده خواهند شد و یادآوری آنها کاری بسیار دشوار خواهد بود. بنابراین بهترین روش یادگیری لغات زبان، یادگیری آنها در داخل یک متن و در طول زمان می باشد در غیر این صورت لغات در بخش حافظه درازمدت ثبت نخواهد شد و فراموشی آنها اجتناب ناپذیر خواهد بود.

برخی از اساتید و مدرسان زبان انگلیسی اقدام به ارائه ی روش ها و تکنیک هایی کرده اند که می تواند کمک بسزانی به یادگیری لغات به صورت موثرتر و با امکان فراموشی نزدیک به صفر باشد. یکی از مهمترین روش ها و تکنیک های یادگیری لغات زبان انگلیسی به ویژه لغات کتاب ۵۰۴، کدسازی و یا به اصطلاح کدینگ می باشد که در آن لغات با استفاده از یک رمز و یا یک کد می تواند در حافظه بلند مدت ثبت شود. البته معنی کد را با معنی ظاهری آن که عبارت است از یک عدد و یا یک سری ارقام خاص نباید اشتباه گرفت. کدینگ یا کدسازی روشی است که در آن بین لغت مورد نظر و معنی آن در زبان فارسی یک ارتباط معنایی و یا تلفظی ایجاد شود و به کمک آن ارتباط ساخته شده که در برخی مواقع می تواند بسیار خنده دار هم باشد معنی لغت مورد نظر را به راحتی می توان یاد گرفت در حالیکه فراموشی آن تقریبا غیر ممکن می باشد.

مثلا برای لغت Talent که به معنای “استعداد” می باشد می توان کدینگ یا رمز یادگیری زیر را در نظر گرفت:

تا لنت ماشینتو عوض نکنی، استعداد رانندگیت تغییری نخواهد کرد.

کدینگ لغات 504 -English Vocabulary Coding
کدینگ لغات ۵۰۴ -English Vocabulary Coding

یا مثلا برای لغت Maintain  که به معنی “نگه داشتن”  و “حمایت کردن” می باشد، می توان آنرا با استفاده از کدینگ زیر یاد گرفت و به خاطر سپرد:

ما این تیم را با تمام توان نگه داشتیم و همواره حمایت کردیم.

همانطور که در این مثال های بالا می بینید بین تلفظ لغت Maintain و Talent و معانی آنها با اسنفاده از همان کدینگ یا زبان رمزی ارتباطی ایجاد شده که وجود این ارتباط باعث یادگیری و به خاطر سپردن معنی و حتی تلفظ این لغات می شود

این تکنیک مربوط به کدینگ برای تمامی لغات کتاب ۵۰۴ که در فضای مجازی و در بسیاری از سایت ها به فروش گذاشته شده، برای اولین بار به صورت کاملا رایگان از طریق سایت ما در اختیار شما زبان آموزان عزیز قرار گرفته است. شما زبان آموز عزیز می توانید با مراجعه به لینک مربوط به هر لغت از هر درس کتاب ۵۰۴، تمام کدینگ ها، توضیحات، مثال ها، و خلاصه همه مطالب مورد نیاز در ارتباط با یادگیری آن لغت بخصوص را مشاهده و مطالعه کنید. لینک مربوط به این کدینگ ها در پائین صفحه گذاشته شده و می توانید با مراجعه به این لینک، لیست تمامی این لغات را به ترتیب تاریخ (از جدیدتر به قدیم تر) و یا به ترتیت از لغات درس آخر به سمت درس های قبل تر مشاهده کنند.ضمنا می توانند لغت مربوط را در داخل کادر جستجوی سایت، جستجو و سرچ کنید، همچنین اگر نام و یا املای مربوط به آن لغت خاص را نمی دانید که آنرا سرچ کنید می توانید، عبارتی به صورت مثلا “لغت ۸ درس ۲۵ کتاب ۵۰۴” را سرج کنید در داخل کادر مربوط به جستجو، سرچ کنید. حتی اگر این کار نیز برای شما راحت نیست می توانید آن را در موتورهای جستجوی مانند گوگل، با نوشتن عبارت مثلا “لغت ۵ درس ۱۷ کتاب ۵۰۴” سرچ کنید و به توضیحات مربوط به آن لغت بخصوص دسترسی پیدا کنید.

امیدواریم این مجموعه ی هدفمند آموزش لغات کتاب ۵۰۴ که کاملا اختصاصی بوده و برای آن به صورت شبانه روزی زحمت کشیده شده و به رایگان در اختیار شما قرار می گیرد بتواند کمکی هر چند کم به شما زبان آموز عزیز باشد. امیدواریم با ما در مسیر موفقیت آموزش آنلاین و رایگان همراه باشید و به ما در ارائه مطالب بهتر کمک کنید.

کتاب ۵۰۴ واژه ضروری زبان انگلیسی - 504 Absolutely Essential Words
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری زبان انگلیسی – ۵۰۴ Absolutely Essential Words

برای دیدن لیست لغات کتاب ۵۰۴ به همراه کدینگ و توضیحات مربوطه، اینجا را کلیک کنید.

برای دیدن لیست سایر مطالب مربوط به آموزش لغات و واژگان زبان انگلیسی، کلیک کنید

آموزش مکالمه زبـان انگلیســی